Par mums

Kāpēc tas ir svarīgi?

Komercdarbības vide kļūst arvien caurspīdīgāka, un aizvien lielāka nozīme tiek pievērsta uzņēmuma reputācijai un veiktās komercdarbības godīgumam, ētiskumam, atbilstībai piemērojamo tiesību aktu prasībām un labas prakses principiem.

Pieredze liecina, ka nozīmīga daļa pārkāpumu rodas nevis apzināti ļaunprātīgas rīcības rezultātā, bet gan nezināšanas dēļ, turklāt ne vien attiecībā uz to, kāda rīcība ir vai nav atļauta, bet arī kādu rīcību uzņēmums sagaida no sava darbinieka darbavietā. Ja darbinieki ir informēti, kāda rīcība tiek no viņiem gaidīta, kā arī kādi riski pastāv un kā no tiem izvairīties, būtiski tiek samazināts risks, ka šie darbinieki pieļaus pārkāpumu. Uzņēmuma darbinieki kļūst arī modrāki attiecībā uz citu darbinieku rīcību.

Atbilstības politiku noteikumu pārkāpums var būt par pamatu darbinieka saukšanai pie atbildības, piemērojot disciplinārsodu, tajā skaitā, izbeidzot darba tiesiskās attiecības, kā arī civiltiesiskās atbildības līdzekļus: pienākumu atlīdzināt zaudējumus un kompensēt uzņēmuma reputācijai nodarīto kaitējumu. Atsevišķos gadījumos atbilstības politiku noteikumu pārkāpums var būt par pamatu personas saukšanai pie administratīvās vai kriminālatbildības.

Kāds ir ieguvums?

Atbilstība.lv mērķis ir nodrošināt, ka uzņēmuma darbinieku rīcība nerada tiesību pārkāpuma iestāšanās risku un nenodara kaitējumu uzņēmumam vai citām fiziskām un juridiskām personām.

Uzņēmuma mērķtiecīga stratēģija panāk tādu darbinieku rīcību, kas atbilst normatīvajiem aktiem, ētikas un komercdarbības labās prakses principiem un ne tikai aizsargā uzņēmumu no pārkāpumiem, bet arī nodrošina labu uzņēmuma reputāciju. Turklāt palielinās darbinieku apmierinātība ar darba vietu, jo viņiem tiek dotas skaidras un labai praksei atbilstošas norādes attiecībā uz pienākumiem un uzvedību darbā. Tiek veicināta lojalitāte attiecībā pret darba devēju, jo ikviens vēlas strādāt darba vietā, kas ir sakārtota.

Atbilstība.lv platforma ir veidota tā, lai atvieglotu uzņēmuma vadības un darbinieku ikdienu, kā arī ievērojami samazinātu izdevumus, ko paredz atbilstības dokumentācijas izstrāde un ieviešana. Platforma piedāvā rīkus dokumentu ērtai pieejamībai, apliecinājumu par iepazīšanos ar dokumentiem reģistrēšanai, kā arī apmācību organizēšanai. Atbilstība.lv dokumentus izstrādā augsti kvalificēti speciālisti no zvērinātu advokātu biroja “Eversheds Sutherland Bitāns”, kas ne tikai atbild par dokumentu un testu kvalitāti, bet arī nodrošina Atbilstība.lv abonentiem aktuālo informāciju par normatīvo aktu izmaiņām un labo praksi, kas saistīta ar platformā iekļautajiem atbilstības moduļiem.

Ko ietver programma?

Atbilstība.lv piedāvā gatavus atbilstības politiku dokumentus un darbinieku apmācību platformu, tā atvieglojot uzņēmuma vadības, atbilstības speciālistu, juristu un personālvadības speciālistu darbu un nodrošinot saprotamas prasības darbiniekiem.

Platforma piedāvā uzņēmumiem 12 atbilstības moduļus dažādās ar komercdarbību saistītās jomās. Katrs modulis ietver konkrētās jomas atbilstības politiku, kurā iekļautas aktuālās normatīvo aktu prasības un labā prakse.

Atbilstības politikas ir papildinājums uzņēmuma darba kārtības noteikumiem un ir saistošas ikvienam darbiniekam. Tāpēc ikvienam darbiniekam ir jāiepazīstas ar politiku saturu. Lai to nodrošinātu, atbilstības politiku dokumenti pieejami tiešsaistē, un uzņēmuma darbinieki var droši tiem piekļūt jebkurā laikā, autentificējoties platformā.

Platforma paredz darbiniekiem iespēju elektroniski apliecināt iepazīšanos ar dokumentu, izmantojot drošu dubulto autentifikāciju. Tādējādi uzņēmumam tiek nodrošināts apliecinājums par darbinieka iepazīšanos ar tam piemērojamām prasībām.

Lai pārbaudītu darbinieku zināšanas par atbilstības politiku noteikumiem, katrs modulis ietver arī pārbaudes testu. Tiešsaistes pārbaudes tests ļauj darbiniekiem pārliecināties, ka viņi ir pareizi sapratuši atbilstības politikā izklāstītos noteikumus un spēj izvēlēties visatbilstošāko rīcību. Uzņēmuma atbildīgā persona platformā var ērti sekot apmācību izpildei, ļaujot novērtēt darbinieku zināšanu līmeni un jomas, kuras darbiniekiem papildus jāizskaidro.

Kā tas strādā?

 • Uzņēmums izvēlas interesējošos moduļus mājas lapas sadaļā Moduļi, veic pieprasījumu un reģistrējas platformā.
 • Pēc e-pastā saņemtā rēķina apmaksas un apstiprinājuma saņemšanas uzņēmuma atbildīgā persona autorizējas platformā, piekļūstot dokumentu un apmācību vadības panelim.
 • Atbildīgā persona organizē uzņēmuma valdes iepazīšanos ar atbilstības dokumentāciju un veic predefinēto lauku pielāgošanu uzņēmuma specifiskajām vajadzībām.
 • Atbildīgā persona ievada platformā darbinieku datus.
 • Kad dokumenti ir apstiprināti kā daļa no uzņēmuma iekšējiem normatīvajiem aktiem, atbildīgā persona caur platformu izsūta darbiniekiem pieprasījumu iepazīties ar dokumentiem un aizpildīt testus.
 • Darbinieki autorizējas platformā, izveidojot savu unikālo paroli, iepazīstas ar dokumentiem, apliecina iepazīšanos caur drošu dubulto autentifikāciju, kā arī aizpilda pārbaudes testu.
 • Atbildīgais darbinieks vadības panelī seko katra darbinieka statusam, pārliecinoties, kurš ir iepazinies ar dokumentiem un kādi ir apmācību rezultāti.
 • Nepieciešamības gadījumā vai ik pēc noteikta laika perioda atbildīgā persona var aicināt aizpildīt testu atkārtoti.
 • Atbildīgā persona var jebkurā laikā mainīt darbinieku piekļuvi platformai – pievienojot jaunus darbiniekus vai liedzot piekļuvi.
 • Iegādājoties jebkuru politiku, uzņēmums abonē piekļuvi atbilstības platformai uz 12 mēnešiem. Pēc šī laika uzņēmumam tiek piemērota abonēšanas maksa pēc mājas lapā norādītā cenrāža.
 • Platformas Atbilstība.lv abonentiem tiek nodrošināta dokumentu un apmācību atjaunošana, sekojot aktuālajām normatīvo aktu prasībām un labajai praksei. Par izmaiņām moduļu saturā, kā arī aktuālajiem jaunumiem abonenti tiek laikus informēti. Informācija dokumentos atjaunojas automātiski.

Paldies, ka pievienojies mums Atbilstība.lv atklāšanas svētkos! Spied ▷, lai skatītos video, kurā Atbilstība.lv līdzdibinātāja Līna Menjoka pastāstīs un parādīs, kā darbojas Atbilstība.lv platforma un kā tā var palīdzēt Latvijas uzņēmumiem vadīt ikdienas biznesa riskus gudrāk, lētāk un vienkāršāk.

Lai pieteiktos platformas izmēģinājumam vai uzdotu papildu jautājumus, raksti mums uz info@atbilstiba.lv!

Pieteikties jaunumiem e-pastā

Pieteikšanās veiksmīga!

cookie

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu labāku mājas lapas lietošanas pieredzi.

Piekrītu

Jūsu grozs ()

Jūsu iepirkumu grozs ir tukšs

Dodieties uz sadaļu Moduļi un veiciet pasūtījumu

Summa apmaksai

Turpināt